• Úvod
  • CTS 13-T NOVÝ DVOURAMENNÝ NOSIČ KONTEJNERŮ

CTS 13-T NOVÝ DVOURAMENNÝ NOSIČ KONTEJNERŮ

V rámci programu EPSILON 3 Technologické agentury České republiky a partnery Vision Consulting Automotive a Západočeská univerzita jsme v rámci projektu KONDRA vyvinuli nový dvouramenný nosič kontejnerů CTS 13-T. Jedná se o automobilovou nástavbu. která manipuluje s kontejnery typu Mulda podle normy DIN 30.720 popř. dalších národních standardů až do max. hmotnosti 13 000 kg.

Ocelová konstrukce mechanismu nosiče kontejnerů byla navrhována pomocí moderních CAD systémů a optimalizována prostřednictvím CAE technologií.

Hlavní ramena jsou navržena esovitě tvarovaná za účelem zlepšení manipulace s kontejnerem ze šikma. Ramena jsou k dispozici volitelně buď v nevýsuvném provedení (manipulační rádius 2 800 mm) nebo teleskopicky výsuvném se zdvihem 1 200 mm (manipulační rádius 4 000 mm). Pro sklápění kontejnerů jsou zadní sklápěcí háky variabilní v počtu 1/2/3 ks. Sklápěcí háky mohou být dle zvolené konfigurace samostatně pohyblivé. Pneumatické ovládání nástavby umožní řidiči pohodlné ovládání z kabiny vozidla. Pro komfortní ovládání je možné zvolit elektronické kabelové, popř. bezdrátové dálkové ovládání, které umožní řidiči ovládání jak z kabiny, tak z boku vozidla. Řidiči vozidla ulehčí práci také hydraulické podlahové zajišťování kontejneru. Konstrukce pomocného rámu umožňuje dodávku kompletně lakované nástavby a zabezpečí tak finální bezproblémovou montáž na vhodný podvozek.

Dvouramenný mechanismus je určen pro montáž na vozidla kategorie N3 a N3G s největší technicky přípustnou hmotností 21 000 kg.

ctscontainer ctscrane ctslift ctstrailer