Historie

Historie_01Předchůdcem CHARVÁT CTS a.s. byla Strojní a traktorová stanice Okřínek založená v roce 1949. Sloužila jako technická základna pro opravy zemědělských strojů.

Cesta k hlavní oblasti současné výroby, systémům kontejnerové dopravy, začala v polovině osmdesátých let. V první polovině osmdesátých let se v tehdejším Československu kontejnerová doprava už používala. Nová generace nosičů kontejnerů však již byla samostatným projektem STS Okřínek, od počátečního nápadu až po jeho realizaci.

Státní podnik STS Okřínek byl v roce 1992 úspěšně privatizován do českých rukou a transformoval se na CTS-servis spol. s r.o.

V roce 2007 došlo k prodeji společnosti a novým 100% vlastníkem se stala společnost Genesis Capital s.r.o.

V roce 2008 se společnost CTS-servis spol. s r.o. transformovala na akciovou společnost CTS-servis, a.s.

V roce 2013 došlo ke změně majitele společnosti CTS-servis, a.s. a novým vlastníkem se stala společnost CHARVÁT Group s.r.o. Současně došlo ke změně názvu na CHARVÁT CTS a.s.

V průběhu posledních let se výrobní program systémů kontejnerové dopravy razantně rozšířil. V současné době sortiment obsahuje teleskopické a kloubové nosiče se zvedacím a sklápěcím výkonem od 2 do 30 tun, dvouramenné nosiče se zvedacím a sklápěcím výkonem od 12 do 18 tun a rovněž vlastní traktorové návěsy – nosiče kontejnerů od celkové hmotnosti 3,5 tuny do 21 tun. Zároveň se výrazně rozšířil okruh uživatelů. Vedle zemědělství, pro které byly mechanismy původně určené, se prosadily zejména ve stavebnictví, v odpadovém hospodářství, komunálních službách, ale také v hasičských záchranných sborech. Rovněž nabídka kvalitních kontejnerů je rozsáhlá.

ctscontainer ctscrane ctslift ctstrailer