• Úvod
  • NOVÁ PRACOVIŠTĚ ROBOTIZOVANÉHO SVAŘOVÁNÍ

NOVÁ PRACOVIŠTĚ ROBOTIZOVANÉHO SVAŘOVÁNÍ

Naše společnost nasazuje do provozu další špičkové výrobní technologie. Jedná o dvě pracoviště robotizovaného svařování od holandské firmy VALK WELDING.

První pracoviště určené pro svařování malých a středně velkých svařenců již bylo uvedeno do provozu. Je vybaveno robotem Panasonic TM-1400WG3 na tuhém rámu spolu s jedním jednoosým polohovadlem délky 2,2 m o nosnosti 500 kg a jedním dvouosým polohovadlem o nosnosti 250 kg s možností konverze na jednoosé s délkou 1,7 m. Polohovadla jsou umístěna vedle robota a ten se mezi nimi otáčí.

Druhé pracoviště je určené pro středně velké až velké svařence. Bude uvedeno do provozu do konce března 2018. U tohoto pracoviště je robot Panasonic TL 1800WGH3 zavěšen na konzoli, která se pohybuje na dráze s pojezdem 11 m. Podél dráhy jsou umístěna dvě jednoosá polohovadla, menší s délkou 3 m a nosností 1 000 kg a větší s délkou 7 m a nosností 3 000 kg.

Obě pracoviště jsou vybavena svařovací technikou od firmy Panasonic, senzory pro vyhledávání polohy svarů a softwarovým vybavením pro On-line i Off-line programování.

Pořizované vybavení je spolufinancováno v rámci projektu OPPIK „INOVACE TRAKTOROVÝCH NÁVĚSŮ VE SPOLEČNOSTI CHARVÁT CTS“.

 

ctscontainer ctscrane ctslift ctstrailer